שווייץ – מידע למטייל

מידע כללי

שווייץ ידועה בטופוגרפיה ההררית שלה. התוואי ההררי ומזג האוויר אילצו את השווייצרים להצטיין בתחומים אחרים, למשל בטכנולוגיה (שעונים), שוקולד, גבינות ויין איכותי בזכות האוויר הקר וההררי שעושה חסד עם הכרמים. שווייץ מתאפיינת בנופים מרהיבים, אגמים, מפלים, פסגות נפלאות ואווירה פסטורלית. האנשים שם אינם קרים ומתנשאים אלא אדיבים וחייכניים. הרכבות שנכנסות אל תוך המנהרות המרשימות בתוך ההרים הם מחזה שחייבים לראותו.  למרות שזוהי ארץ די קטנה, היא אחת הארצות המתוירות ביותר בעולם.

 

שוקולד

גם כיום כשהידע הוא מצרך חופשי בעידן התקשורת האלקטרונית, השווייצרים עדיין נחשבים מספר 1 בכל הקשור בשוקולד. מדוע השוקולד השווייצרי כל כך איכותי? קודם כל בגלל החלב המצוין שנחלב מפרות שרועות חופשיות באחו ירוק. הסיבה השניה היא המסורת. כבר במאה ה 17 החלו לייצר כאן שוקולד, ואם אתם מתעניינים אז שוקולד הטובלרון המפורסם כל כך נוצר לראשונה בתחילת המאה העשרים, כשיצרן שוקולד מקומי עיצב שוקולד משולשים שיזכיר לכולם את פסגות האלפים, והשאר היסטוריה. בשווייץ יצרני שוקולד רבים ומפורסמים, והידוע מכולם בארץ הוא נסטלה שכמו הטובלרון, גם הוא הפך למילה נרדפת למילה שוקולד. ישנה תיירות שוקולד מאוד מפותחת בשווייץ כולל סיורים במפעלים, תחרויות, מבצעים ומה לא. לכל מי שמבקר בשווייץ מומלץ שלא לפספס את סצינת השוקולד.

 

שעונים

האם שעונים שווייצרים הם באמת הרבה יותר טובים? התשובה היא שכן. זה כמובן לא אומר ששעונים טובים לא מיוצרים גם במקומות אחרים, אבל קשה להתחרות עם הפתגם "מדויק כמו שעון שווייצרי". מותג זה מותג. עוד במאה ה 16 השעונים השווייצרים נחשבו לסטנדרט איכותי והיוו שם נרדף לתג אמינות ודיוק. ואם אתם חושבים שהכל רק היסטוריה רחוקה, אז אנחנו שמחים לספר לכם שגם השעון הדיגיטלי הראשון בעולם הומצא בשווייץ בשנות ה-60. המותג היוקרתי המפורסם ביותר הוא כמובן רולקס, וגם סווטץ' הוא מותג ידוע ואופנתי בישראל. השעונים השווייצרים אינם זולים כמובן, אך אם נהיה הוגנים, שום דבר בשווייץ אינו זול כיאה לאחת המדינות בה רמת החיים היא מהגבוהות בעולם.