בולגריה – מידע למטייל

בולגריה הולכת ונפתחת למערב בתהליך מואץ ואין פלא שהפכה בשנים האחרונות ליעד מבוקש בעיני המטייל הישראלי. היא משופעת בנופים ובטבע פראי, באתרי נופש איכותיים לחוף הים השחור, ביערות יפיפיים, אגמים, עיירות עתיקות, כפרים אותנטיים וכמובן אתרי סקי פופולריים כמו בורובץ ובנסקו. בנסקו הוא האתר הגדול בין אתרי הסקי בבולגריה ובשנים האחרונות פיתחו שם מערכת מעליות מודרנית ומהירה כדי להסיע את כמויות הגולשים המגיעים ממקומות רבים באירופה. המודרניזציה הופכת את בנסקו לאתר שמתקרב ברמתו לאתרים מערב אירופים, ועדיין במחירים הזולים של מזרח אירופה.

טיולי אופניים

בולגריה היא ארץ מדהימה לטיולי אופניים. היא מיושבת בדלילות ואינה מתועשת. בעיירות ובכפרים לא רחוק מסופיה הבירה עדיין משתמשים בעגלות רתומות לסוסים ככלי תחבורה, שם הדרך היחידה לחמם את הבתים היא הבערת אח באמצעות גזרי עץ. תרבות האופניים אינה מפותחת ולכן לא מומלץ לצאת לבד בארגון עצמאי, אלא כדאי להצטרף לקבוצה מאורגנת עם מדריכים מקומיים. סיורי אופניים יעניקו לכם בנוסף למנת מוגברת של טבע ונופים מרהיבים, גם חתיכת היסטוריה עם ארכיטקטורה מעניינת ועתיקות מתקופות שונות.

קניות

המחירים הזולים בבולגריה הופכים אותה לא רק לאטרקציה תיירותית, אלא גם ליעד שופינג מבוקש. הכל זול, מהאוכל במסעדות, ועד למותגי יוקרה מוכרים. כדאי לקנות בחנויות מומלצות כדי לא 'ליפול' בידיהם של זייפני מותגים, אבל בסך הכל אם נזהרים, אפשר למצוא מציאות אמיתיות בבולגריה בתחומי האופנה, ספורט, ציוד ובגדי סקי, ועוד…