אנדורה – מידע למטייל

יש אנשים שחושבים שאנדורה זה רק סקי וקניות. הם גם יוסיפו לכם ש- La Vella היא עיר הבירה, ולמעשה העיר היחידה באנדורה, ושאנדורה זו מדינה קטנה פיצי שאסור לזרוק בה אבנים כדי לא לפגוע במדינות השכנות…

האנשים הללו אולי צודקים בקטנה, אבל בתכלס אין להם מושג והם ממש ממש טועים. אז בבקשה, נערו את כל הדעות הקדומות הללו וצאו לחקור את אנדורה עם הקסם והנופים המיוחדים והדרמטיים שלה.

 

סקי

בשנים האחרונות הושקעו באנדורה כ-50 מיליון יורו באתרי הסקי להוספה וחידוש מעליות, מכונות לייצור שלג, בתי קפה ומסעדות, ותשתיות נוספות. גרנד ואלירה הוא מרחב הגלישה גדול ביותר עם יותר מ-200 ק"מ מסלולי גלישה ועוד אוף פיסטים למכביר. גרנד ואלירה הוא אתר נפלא לגולשים בכל הרמות, ומתחילים יאהבו אותו במיוחד, כי הוא מציע סצינה מפותחת של מסלולים מתונים וקצרים, אבל מצד שני איכותיים ומגוונים כדי שתוך כדי האימון אפשר יהיה גם ליהנות ממסלול מגניב וכיפי.

 

פעילות קיץ

אחרי שנגמר החורף והשלג נמס, מתחילה פעילות קיץ ענפה ומלאת אקשן. באנדורה יש מסלולי הליכה נהדרים ועוצרי נשימה, מסודרים ומטופחים, המיועדים לטיילים בכל הרמות, ממסלולים קלים, נוחים, קצרים ומשפחתיים, ועד למסלולים מאתגרים הדורשים כושר גופני טוב.

 

קניות

אנדורה היא ארץ ללא מיסים, והדבר ניכר באופן מיידי במחירים הזולים בהם ניתן לקנות שם כל דבר. בנוסף להיעדר המיסים, אנדורה למשל מייצרת את כל החשמל שלה מתחנות הידרואלקטריות (טורבינות המונעות מסכרים ומפלי מים), ולכן גם האנרגיה זולה, ובכלל המדינה הזו זולה, ומהווה אטרקציה מטורפת לחגיגת קניות ייחודית. עיר הבירה נמצאת במרחק של 20 דקות מאתר הסקי גראנד וואלירה, וקל מאוד לקפוץ לשם לקניות. כל זאת בניגוד לכל שאר אתרי הסקי באירופה שרחוקים מהערים הגדולות מרחק של כמה שעות נסיעה.