איטליה – מידע למטייל

איטליה מהווה יעד תיירות פופולרי במיוחד עבור הישראלים. האיטלקים הם מצד אחד אירופאים אדיבים עם תרבות מתקדמת וענפה, ומצד שני הם ים-תיכוניים. כלומר, הם קולניים, מדברים מהר, חסרי סבלנות, בתכלס הם דומים לישראלים. איטליה מלאה בפנינים ארכיטקטונים בעלי חשיבות גלובלית כמו הקולוסיאום ברומא, מגדל פיזה, התעלות בוונציה, וגשרים מפוארים כי הרי האיטלקים הם בוני הגשרים הטובים בעולם. איטליה היא גם ארץ עם תרבות אופנה מפותחת, כשתצוגות האופנה במילאנו עם המעצבים המפורסמים הם שם דבר עבור כל מי שמבין בתחום. איטליה היא גם מעצמה קולינרית, היא מעצמת כדורגל, הנופים בה מרהיבים, הקולנוע עטור פרסים בינלאומיים, ולמען האמת אין אפילו פרמטר אחד שאיטליה לא מצטיינת בו.

פסטיבלים

איטליה ידועה בפסטיבלים המגוונים שלה. אחד המפורסמים שבהם הוא קרנבל המסיכות של וונציה. בכל חורף מצטרפים התיירים לתושבי הקבועים של ונציה וביחד משתתפים בסצינת מסיכות בכל צבעי הקשת ובכל הסיגנונות, מה שיוצר תיאטרון רחוב כביר ועוצר נשימה. פסטיבל מפורסם נוסף הוא פסטיבל שירי סן רמו שיוצר כבר עשרות שנים להיטים בינלאומיים מוכרים.

סקי

הדולומיטים נחשבים יעדי סקי מאוד פופולריים בקרב גולשים מכל העולם, ושייכים לאליטה של עולם הסקי באירופה המכיל את שוויץ, צרפת, אוסטריה ואיטליה. יש כאן אתרי סקי יוקרתיים המושכים סלבס כמו מדונה די קמפיליו, וגם אתרים שווים עם מסלולי סקי איכותיים ונופים מרביהים כמו סלה רונדה, ליביניו, ופאסו טונאלה.