איך לבחור לבוש מתאים לסקי

יוצאים לחופשת סקי בפעם הראשונה? אם כן, ובמיוחד אם אין לכם ניסיון בכך, חשוב שתצטיידו כהלכה ותגיעו אל החופשה עם הביגוד המתאים. בין אם זו חופשת סקי למשפחות, ליחידים או לקבוצות, במהלך חופשה שכזו נמצאים בתנאי מזג אוויר לא פשוטים, ובעיקר נאלצים להתמודד עם טמפרטורות נמוכות במיוחד.

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את הלבוש המתאים לסקי, לבוש שיגן עליכם וישמור עליכם בריאים ושלמים:

  1. נוחות – אם אתם יוצאים לחופשת סקי למשפחות או ליחידים בפעם הראשונה, ואתם מחפשים ביגוד סקי שישרת אתכם במהלך החופשה, הקפידו לבחור ביגוד נוח. ביגוד הסקי, שאותו תלבשו, ישרת אתכם במשך שעות רבות, וגם כשאתם עוסקים בפעילות עצמה. בין אם אתם מנוסים בסקי או אולי מעולם לא עשיתם זאת, ביגוד נוח, שמשתלב נכון על הגוף וגם מתאים לכם במידה יאפשר לכם ליהנות מחופשה נפלאה ולגלוש ללא כל בעיה.
  2. איכות – ישנן לא מעט חברות, המייצרות ביגוד סקי ברמה גבוהה. כשאתם בוחרים ביגוד לחופשת הסקי שלכם, הקפידו לבחור בגדים איכותיים, מבדים טובים וברמת גימור גבוהה. ביגוד הסקי שרכשתם ילווה אתכם שנים ובעיקר גם כשתנאי מזג האוויר אינם פשוטים. כל זאת, כמובן בתנאי שמדובר בביגוד איכותי, ביגוד שמוצע על ידי חברות המתמחות בכך ונחשבות למובילות בתחומן.
  3. השקיעו בגרבי סקי טובות – כשמדובר בחופשת סקי, ובעיקר בשהייה ממושכת בשלג כשהטמפרטורות מתחת לאפס, חשוב לספק לגוף את התנאים הנדרשים לו כדי שיוכל להמשיך ולתפקד. כשקר בכפות הרגליים, עשוי להיות קר בכל הגוף. בנוסף, חשוב לדעת גם שכפות הרגליים רגישות מאד ואם לא דואגים להן הן עשויות לקפוא. זוהי תופעה מוכרת מאד, תופעה שעשויה להוביל לנזקים חמורים במיוחד. מסיבה זו בדיוק חשוב לרכוש גרבי סקי טובות ומחממות ולא להסתפק בנעלי הסקי, שאמנם מבודדות מפני הקור אך בו זמנית מאווררות מדי.
  4. היעזרו בבעלי ניסיון – אם אתם מתלבטים באיזה ביגוד לבחור, פנו לחברים או למכרים מנוסים בסקי ובקשו מהם המלצות על ביגוד מתאים, ביגוד שכדאי לרכוש רגע לפני היציאה לחופשה. פנו גם אל חנויות, המציעות למכירה ביגוד סקי איכותי והיעזרו בצוות החנות כדי לאתר את הפתרונות המתאימים. השקיעו בכך זמן, אל תמהרו לבחור את הבגד וגם למדו מעט על התחום. ביגוד הסקי שתבחרו הוא חלק מציוד חשוב מאד, ציוד שאופן בחירתו חשוב שייעשה בצורה הנכונה.
  5. הסוד הוא בשיטת הבצל – כשמדובר בחופשת סקי, לבוש בשכבות יכול להיות פתרון מצוין. כדאי לכם להתלבש בשכבות, ולדאוג לרכוש ביגוד שנושם ומדיף את הזיעה במהירות. כדאי להקפיד לרכוש שכבת ביגוד שנייה טובה, שתהווה בידוד נוסף, ושכבת ביגוד שלישית אטומה, הן לרוחות והן לרטיבות. גם כאן, וודאו שמדובר בביגוד ברמה גבוהה, ביגוד איכותי, נוח ונעים על הגוף.
  6. גם ליופי ולסגנון ישנו תפקיד חשוב – בגדי הסקי משלבים היום בין פרקטיות ואיכות מצד אחד לבין יופי וסגנון. אם חשוב לכם להיראות טוב ולא רק להרגיש בנוח (כי בכל זאת, אתם צפויים לבלות לא מעט שעות במהלך היום לבושים בביגוד הסקי שרכשתם), הקפידו לבחור גם ביגוד מסוגנן ומעוצב, כזה המוצע בצבעים שונים ומתאים לסגנונכם האישי.